7c klasės mokinių edukacinės programos Klaipėdos laikrodžių ir Palangos gintaro muziejuose

Spalio 14 dieną 7c klasės mokiniai vyko į Klaipėdą, kur lankėsi Laikrodžių muziejuje ir dalyvavo edukacinėje programoje ,,Senovės civilizacijų laiko samprata ir skaičiavimas“. Diskusijos metu mokiniai sužinojo, kaip laiką suprato ir skaičiavo pirmykštis žmogus, koks yra mūsų požiūris į laiką, kaip jį branginti, kas vagia mūsų laiką?

Po diskusijos buvo aptariami laiko skaičiavimo ypatumai senovės civilizacijose, stebimi pirmųjų laiko skaičiavimo prietaisų: saulės, vandens, ugnies, smėlio - veikimo principai. Demonstruojamas šių laikrodžių modelių veikimas. Pagilinę savo žinias apie senovės civilizacijų laiko sampratą ir savo pačių laiko branginimą išvykome į Palangą.

Besigrožėdami rudenėjančiu Palangos parku, kadaise priklausiusiu Tiškevičiams, pasiekėme Gintaro muziejų, kur mūsų laukė antrasis edukacinis užsiėmimas: ,,Gintaro amuletų simboliai interaktyviai“. Jo metu susipažinome su muziejuje eksponuojamais neolito laikų gintaro dirbiniais ir jų dekoru. Buvo pristatytas senovinio gintaro amuleto modernus atitikmuo, o priešistoriniai ženklai ir sąvokos buvo interpretuojami per šiuolaikinių technologijų prizmę. Vėliau buvo atliekamos praktinės užduotys su interaktyviais amuletais ir kuriami asmeniniai amuletai specialioje programėlėje, naudojantis išmaniaisiais telefonais.

Atlikę naudingas edukacines misijas muziejuose, nepraleidome progos aplankyti kitų įžymių Palangos vietų. Pajutome koks yra jūrinis klimatas ir kokia graži  rudeninė Baltijos jūros bangų mūša.

Praturtinę istorijos, geografijos, gamtos, informacinių technologijų ir komandinio darbo įgūdžius, mokiniai laimingi grįžo namo.

Dalia Garbinčienė, 7c klasės auklėtoja

Svetainėje lankosi 60 svečių ir nėra prisijungusių narių