Literatūros pamoka netradicinėje aplinkoje

Lapkričio 15 d. 5a klasės mokiniai, jų auklėtoja Dalia Bislienė, Jokūbo mama, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Kristina Bačiulienė keliavo į Veliuonos biblioteką, Jurbarko rajone. Čia vyko literatūros pamoka, kurią vedė Lietuvos rašytojų sąjungos narė, poetė, vertėja, rašytoja ir bibliotekininkė Violeta Šoblinskaitė-Aleksa, dar kitaip vadinama Pasakų bobute.

Netradicinės pamokos metu V. Šoblinskaitė-Aleksa kalbėjo apie Petrą Cvirką, Danutę Žilaitytę, Joną Mačiulį-Maironį, Salomėją Nėrį, Ulą Šimulynaitę bei jų kūrybą. Paskaitė „Eglę žalčių karalienę“, supažindino su pasakų tipais, aiškinomės, kuo skiriasi literatūrinės ir liaudies pasakos.

Prieš išvykstant gavome užduotį: bibliotekoje susirasti pasakėlę „Eželis, kuris karaliaus dukterį vedė“, ją perskaityti ir sužinoti, kuo viskas baigėsi.

Grįždami namo aplankėme Petro Cvirkos memorialinę sodybą, esančią Klangių kaime, Veliuonos seniūnijoje. Apžiūrinėjome dar likusius senus pastatus: gyvenamąjį namą, tvartą, klėtį, kur vaikystę praleido žymus Lietuvos rašytojas P. Cvirka. Apie novelisto charakterį, išdaigas vaizdžiai ir gyvai pasakojo šio muziejaus prižiūrėtoja Kristina Ragaliauskienė. Istorijos buvo viena už kitą įdomesnės ir linksmesnės.

Džiaugiamės pažintimi su V. Šoblinskaite-Aleksa, įgytomis žiniomis apie pasakas ir P. Cvirką, kurio kūrybą skaitėme ir aptarėme lietuvių literatūros pamokose.

Augustė Tamoševičiūtė, 5a klasės mokinė