Edukacinis užsiėmimas „Be teisės užaugti“

Balandžio mėn. 21 d. 6c klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos jūrų muziejaus edukaciniame užsiėmime „Be teisės užaugti“. Užsiėmimo tikslas - susipažįstant su eršketų savybėmis, suvokti savo atsakomybę ir veiksmų pasekmes mus supančiai aplinkai.

Mokiniai dirbo grupėse, jiems buvo pateiktas atviras klausimas su užuominomis. Diskutuodami tarpusavyje, vaikai bandė išsiaiškinti; kas bendra tarp eršketų ir edukatoriaus nurodytų užuominų (savo mintimis pasidalino su edukatoriumi), išsiaiškino sąsajas, jungiančias eršketus bei minėtas užuominas. Naudodamiesi pasaulio žemėlapiu mokiniai bandė nustatyti kur eršketams būtų tinkamos sąlygos veistis laisvėje ir savo nuomonę pagrindė.

Vaikai buvo skatinami pritaikyti savo kūrybinius gebėjimus, naudojant turimas žinias ir interpretuojant naują informaciją, tyrinėti, smalsauti, spręsti problemas, kritiškai mąstyti, bendradarbiauti, priimti ir gauti grįžtamąjį ryšį.

Užsiėmimo metu buvo ugdomi pilietiškumo pagrindai – pareiga ir atsakomybė rūpintis silpnesniais už save, vaikai buvo mokomi suprasti ekologinę etiką, geros ir blogos elgsenos normas.

Zita Matelionytė, 6c klasės vadovė

2047398