Netradicinės pamokos su poete Zita Gaižauskaite

Šiemet, kaip jau įprasta, vyko netradicinės pamokos su Lietuvos rašytojų sąjungos nare, poete Zita Gaižauskaite. Viešnia su mokiniais bendravo 1a, 3a, 5a klasėse.

Vaikai išgirdo gyvą poetinį žodį, uždavinėjo klausimus, atidžiai klausėsi, pasidalijo savo mintimis. Mokiniams Z. Gaižauskaitė atskleidė, kaip gimsta eilėraščiai, kaip juos reikia suprasti, išreiškė meilę gamtai, prisipažino mėgstanti keliauti ne tik po Lietuvą, bet ir po kitas šalis. Prisiminė, jog eiti kūrybos keliu ją paskatino poetas Anzelmas Matutis. Su trečiokais diskutavo apie dvasines vertybes, gerumo svarbą, ištikimybę tėvynei, tautiškumą, svajones. Pirmokėlius pamokė kurti eilėraščius, kalbėjosi apie knygas, kurias vaikai skaito, kokios temos knygose juos domina. Neretai poetė atsakinėjo eilėmis.

Z. Gaižauskaitė pasidžiaugė mokinių įdomiais, sudėtingais klausimais, smalsumu, dėmesingumu. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su kūrėja, pajusti jos dvasingumą, poetinio žodžio galią.

Janina Kazickienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Laimutė Jankūnienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė