Kūrybos ištakos

Pradinių klasių mokytoja Aurika Navickienė yra mūsų mokyklos istorijos dalis. Baigusi šią mokyklą ir įgijusi pedagogės specialybę, grįžo į savo mokyklą ir iki šiol dirba pradinių klasių mokytoja: dalinasi žiniomis, dėmesiu ir meile su savo mažaisiais ugdytiniais. Daug metų mokytoja vadovauja pradinių klasių lėlių teatrui. Kartu su auklėtinių tėveliais piešė, siuvo lėles, kūrė scenarijus pasirodymams. Jau tada spektakliuose skambėjo jos pačios sukurtos eilės. Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai vaidino ne tik mokykloje, bet ir miesto darželiuose, dalyvavo mokyklinių lėlių teatrų festivalyje „Žaidžiame teatrą“, vaidino miesto renginiuose. Spektaklis „Jaučio trobelė“ buvo rodomas INIT televizijos laidoje vaikams. Eilėraščiai liejosi iš scenos, o šiandien mokytoja A.Navickienė yra išleidusi tris eilėraščių knygeles vaikams, kurias noriai skaito ne tik mūsų mokyklos pradinukai. Dalis eilėraščių virto dainelėmis, jas dainuoja vaikų kolektyvai. Mokytoja yra knygos, skirtos vaikams „Yra tokia šalis – vaikystė“, bendraautorė. Taip pat almanachų „Lietuva – tai aš!“, „Apie tave ir tau, Tėvyne“, „Kalėdinė giesmė“, tarptautinių almanachų „Apkabinkime rankom pasaulį“ bei „Dėkoju, kad vedei už rankos“, skirto tėvams bendraautorė. Savo kūrybą, drauge su kitais plunksnos broliais, skaitovais, ji skaito miesto bibliotekose, muziejuose, renginiuose. Neseniai A.Navickienė tapo mėgėjų teatro „Veidrodis“ nare ir vaidina lietuvių autorių spektakliuose.

Pamokose mokytoja A.Navickienė puoselėja gimtąją kalbą, tradicijas,senolių palikimą. Mokytoja taip pat skatina kurti ir savo mokinius. Sakoma, kad mokytojas metus rugsėjais skaičiuoja. Ketvirtokai, kurie tapo patys geriausi draugai, tuoj pereis mokytis į aukštesnę pakopą, o mokytoja A. Navickienė su nekantrumu lauks mažųjų pirmokėlių.

Linkime mokytojai daug gražių rugsėjų,žingeidžių mokinių ir kūrybinės sėkmės!

Pradinių klasių metodinės grupės pirmininkė Alina Meiglaitė