Septintokai edukacinėje programoje „Linksmybės pagal graikus“

Kovo 4 dieną 7c klasės mokiniai dalyvavo nuotaikingoje edukacinėje programoje „Linksmybės pagal graikus“, kuri vyko Mykolo Žilinsko dailės galerijoje. Programos pradžioje mokiniai susipažino su antikinės Graikijos istorija, graikų filosofais: Aristoteliu, Pitagoru ir jų reikšme Vakarų Europos kultūrai. Vėliau vaikai tyrinėjo graikų keramikos kolekciją, sužinojo senovės graikų indų paskirtį, o tuo pačiu susipažino ir su senovės graikų gyvenimo būdo ypatumais.

Antroji edukacijos dalis – vaidinimas. Prieš pradedant spektaklį, buvo trumpai aptarti svarbiausi antikinio teatro bruožai. Moksleiviai išbandė aktorinius gebėjimus ir susipažino su teatro ištakomis bei raida. Taip pat mokiniai apžiūrėjo Artemidės skulptūrėlę, kur medžioklės deivė vaizduojama dėvinti vyrišką chitoną, aptarė vyriško ir moteriško drabužio skirtumus. Vėliau pasipuošę graikiškais apdarais sušoko graikų nacionalinį šokį – sirtakį. Edukacijos metu septintokai patobulino bendrąsias kompetencijas, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Ineta Kučinskienė, 7c klasės auklėtoja

Plačiau