PAMOKOS NETRADICINĖJE APLINKOJE

Rugsėjo 27 d. 2c ir 4c klasės mokiniai vyko į edukacinę kelionę – Kernavės archeologinę vietovę, pagoniškos Lietuvos sostinę, apipintą legendomis ir padavimais. Apsilankę valstybiniame Kernavės archeologijos ir istorijos muziejuje, apžiūrėjo ekspozicijas apie Kernavės priešistorę bei lietuvių gyvenimą XIII-XIV a. Sužinojo, kad valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas nuo 2004 m. įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo saugomų objektų sąrašą. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kaip žmonės senovėje gyveno“. Vaikai buvo smalsūs, aktyvūs, uždavinėjo įdomius klausimus.

Smagiai palaipioję Kernavės piliakalniais, pasigrožėję gamta, vaikai išvyko į Trakų rajone esantį alpakų ūkį. Čia pasitiko nuostabaus grožio egzotiniai gyvūnai – alpakos. Mokiniai išgirdo įdomų pasakojimą apie šiuos gyvūnus: jų rūšis, mitybą bei priežiūrą. Sužinojo, kad pasaulyje daugiausiai paplitę balto kailio alpakos. Vėliau, gavę indelį pašaro, vaikai alpakas pašėrė.

Grįždami namo dalijosi įspūdžiais ir sakė, kad geriau vieną kartą nematytą gyvūną paglostyti nei kelis kartus per televiziją pažiūrėti.

Vilija Ramanauskienė ir Rasa Simonavičienė, pradinių klasių mokytojos