Nuotolinė pamoka su rašytoja iš Australijos Elizabeth Cummings

Birželio 10 dieną 7c klasės mokiniai turėjo nuotolinę anglų kalbos pamoką su vaikų ir jaunimo literatūros rašytoja, HARP Writers 2015 premijos laureate, Elizabeth Cummings, kuri gyvena Sidnėjuje, Australijoje.

Mokiniai sužinojo, kad šią rašytoją knygų skaitymas lydėjo nuo pat ankstyvos vaikystės, kuomet įvairiomis progomis ji iš savo tėvų gaudavo knygas kaip dovanas. Perskaitytos knygos jai padėjo geriau pažinti žmones, pasaulį ir jame susitelkusias problemas.

Savo prisistatyme Elizabeth Cummingskalbėjo apie savo netradicinę kilmę. Moteris yra gimusi Anglijoje, užaugo Škotijoje, nes jos motina yra škotė, o iš tėčio pusės puoselėja airiškas ir lietuviškas šaknis. Jos prosenelis buvo pabėgėlis žydas iš Lietuvos, vedęs airę. Rašytojai yra labai svarbus savasties suvokimas, tapatybės ir savo šaknų žinojimas bei ryšys su žmonėmis iš jai brangių vietų. Matyt dėl pastarosios priežasties ir mes tapome jos suplanuoto susitikimo svečiais, nes Lietuva jai yra brangi, o Vytauto Didžiojo universitete ji ne kartą yra turėjusi susitikimus su studentais bei dėstytojais.

Septintokai daug sužinojo apie rašytojos asmeninius išgyvenimus, patirtą diskriminaciją, patyčias. Visa tai ką ji išgyveno, perkėlė į savo kūrybą.

Elizabeth Cummings mokiniams pristatė keletą savo knygų ir pasidžiaugė, kad pačia sėkmingiausia ir populiariausia skaitytojų tarpe tapo knyga ,,Dingstanti sesuo‘‘, kurią perskaitęs randi atsakymus, kaip padėti paaugliams sergantiems anoreksija, kaip suvokti savo naujus vaidmenis, susidūrus su šia liga, visiems šeimos nariams.

Vaikus labai sužavėjo ir jų dėmesį patraukė nuoširdus, atviras, gyvybingas rašytojos bendravimas, jos sklandi, vaizdinga, bet kartu ir visiems suprantama kalba.

Vienos valandos susitikimo su rašytoja laikas greitai prabėgo. Mokiniai aktyviai dalyvavo šiame nuotoliniame pokalbyje, klausdami juos dominančių klausimų ir gaudami išsamius rašytojos atsakymus.

Pagyrusi mūsų moksleivių puikias anglų kalbos žinias bei rodomą domėjimąsi knygų skaitymu, rašytoja pažadėjo dar kartą susitikti su septintokais ir pratęsti pašnekesį visiems aktualiomis temomis.

Šios nuotolinės pamokos metu septintokai turėjo galimybę praktiškai išbandyti savo anglų kalbos žinias, pagilino pasaulio literatūros, geografijos, psichologijos žinias, patobulino karjeros ugdymo, pažintines, komunikacines, bendravimo etikos, asmenines kompetencijas.

Dalia Garbinčienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė

2058931