Edukacinė kelionė į Birštoną

Rugsėjo 27 d. 2 a ir 4 a klasių mokiniai vyko į Birštoną. Birštono simbolis- banginukas atgimė Sakralinio muziejaus edukaciniame užsiėmime „Kvepiantis Birštono banginis“, kurio metu vaikai formavo iš tešlos, pagamintos pagal XII gyvenusios vienuolės šv. Hildegardos receptą, banginuko formos sausainius. Kol sausainiai kepė, mokiniai susipažino su Sakralinio muziejaus ekspozicija, skirta palaimintajam kankiniui vyskupui Teofiliui Matulioniui. Suvalgę sausainius ir išgėrę čiobrelių arbatos, mokiniai pasuko į Birštono muziejų. Apžiūrėję ekspoziciją, kuri dalinama į kelis skyrius: „Birštonas senovėje“, „Birštonas tarpukariu“ ir „Šiuolaikinis Birštonas“ , dalyvavo edukacinėje programoje „Prakalbinkime tautodailės raštą“ ir susipažino su baltų simboliais, ženklais, raštais. Pagal duotus pavyzdžius papuošė lininius maišelius. Atokvėpio valandėlę mokiniai praleido patogiai įsitaisę gultuose mineralinio vandens paviljone „Birutės vila“, kur kvėpavo sveikatai naudingu mineralinio vandens prisotintu oru. Iš čia pasuko į Kneipo sodą, kur visi norintys praėjo taku, besikeičiančia paviršiaus danga: nuo švelnaus smėlio iki eglių šakų ir kankorėžių. XIX a. vokiečių dvasininko Kneipo sveikatingumo metodais paremta procedūra, nėra tik smagus pasivaikščiojimas, ji gerina kraujotaką, aktyvina medžiagų apykaitą, o basomis praeiti kankorėžių atkarpą kai kam tapo iššūkiu. Biuvetėje atsigėrę mineralinio vandens, mokiniai kopė į Vytauto kalną – vieną aukščiausių ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje, iš kur atsivėrė nuostabus rudeninis gamtovaizdis į Nemuną. Paskutinė edukacinė programa “Ar žinai, kur gyvena Birštono banginukas?“ laukė Turizmo ir informacijos centre. Jos metu mokiniai įtvirtino tai, ką jau buvo girdėję, o programos pabaigoje iš druskos gamino vonios burbulus – lauktuves tėveliams. Nuostabi diena, praturtinusi žiniomis apie šį nuostabų kurortą, gera nuotaika, smagus klegesys lydėjo visos kelionės metu.

Laima Jankūnienė, Janina Kazickienė, pradinių klasių mokytojos

Svetainėje lankosi 119 svečių ir nėra prisijungusių narių