Kudirkaičiai Vieno lito premijos įteikimo iškilmėse

Progimnazijos kudirkaičiai dalyvavo tradicinėse Vieno lito premijos įteikimo iškilmėse Kauno menininkų namuose, kurias organizavo Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius.

Dvidešimtąja Vieno lito premija įvertinta poetė, dramaturgė, eseistė Dovilė Zelčiūtė už egzistencinius ieškojimus ir autentiškus atsivėrimus eilėraščių rinkinyje „Prieglaudos miestai“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2018). Poetę sveikino 2018 m. Vieno lito premijos laureatas Gediminas Jankus ir Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Kiaušas, D. Zelčiūtės kūrybinius pasiekimus apžvelgusi poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė, poetas Vladas Vaitkevičius, rašytojai Aldona Ruseckaitė, Petras Venclovas, premijos įkūrėjas, poetas, eseistas, vertėjas Petras Palilionis, aktorė Olita Dautartaitė, Seimo narys Andrius Kupčinskas. Muzikavo pianistė Šviesė Čepliauskaitė ir Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Tomas Ladiga.

Mokiniai plačiau susipažino su literatūriniu Kauno gyvenimu, poetų ir rašytojų bendradarbiavimu, poezijos analizės ir vertinimo kryptimis.

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja