Susitikimas su gamtininku - fotografu Mariumi Čepuliu

Pavasaris įsibėgėja. Dangų raižo paukščių virtinės. Miškuose suskamba strazdų, karietaičių, volungių ir vieversių giesmės. Gražią ir saulėtą kovo 9 dieną, 5c klasės  mokiniai susitiko su gamtininku - fotografu Mariumi Čepuliu, garsėjančiu ne tik savo darbais, bet ir pasakojimais apie vandens, miško, pievų slėptuves, kuriose praleidžia laisvas savo gyvenimo akimirkas, norėdamas užfiksuoti gyvūnus, paukščius, jų elgseną. Mokiniai įsitikino, kad tai ne tik fotografas, bet ir  puikus pasakotojas apie Lietuvos gamtą, joje patirtus nutikimus.Menininkas papasakojo įdomiausių istorijų: kas gudresnis - vilkas ar lapė? Kas protingesnis - apuokas ar kranklys? Ką daryti, jeigu nori, kad tavęs neužuostų miško žvėrys?  M. Čepulis prisipažino, kad fotografuodamas stengiasi nesukelti pavojaus paukščiams, neišgąsdinti jų, todėl nefotografuoja jų lizdų ar vos išsiritusių paukščiukų. Vaikai ne tik klausėsi gamtininko - fotografo, bet turėjo galimybę ir patys pasidalinti istorijomis apie sutiktus gyvūnus.

Pasibaigus susitikimui, mokiniai suvokė, kad gamta - nėra mūsų namai. Gamtoje mes esame tik svečiai, todėl ir turime elgtis atsakingai, lyg būtume atėję į svečius.

Z.Matelionytė, 5c klasės vadovė