Olimpinis mėnuo

Rugsėjo28-spalio 23 dienomis 3cklasės mokiniai dalyvavo Lietuvos tautinio olimpiniokomiteto organizuotame projekte „Olimpinis mėnuo“. Visą mėnesį vaikai žaismingai buvo mokomi svarbių sveikos gyvensenos komponentų, suskirstytų į 4 temas: fizinis aktyvumas, sveika mityba, emocinė sveikata, kokybiškas poilsis.Pirmoji savaitė buvo skirta judėjimo džiaugsmui. Vaikai atliko fiziniuspratimus pagal muzikos ritmą, žaidė įvairius sportinius žaidimus, patys siūlė įvairias judrias veiklas. Antroji savaitė buvo skirta sveikai mitybai. Mokiniai ieškojo informacijos apie sveikatai palankius produktus,aptarė namuose gaminamus patiekalus, kurie naudingi sveikatai. Gamindami namuosekartu su tėveliais, ne tik smagiai leido laiką, bet mokėsi pamėgti ir teigiamai vertinti visavertį, sveikatai palankų maistą. Trečioji savaitė buvo skirta emocinei sveikatai. Remdamiesiemocijų raiškai skirtų žodžių lentele-emometru, mokėsi atpažinti, suprasti, įvardyti, išreikšti ir valdyti savo emocijas. Tokius žodžius, kaip vienišas, nusiminęs, pavargęs keisti į laisvas, tylus, besiilsintis. Suvokė, kad emocinė sveikata yra lygiai taip pat svarbi kaip fizinė ir socialinė. Ketvirtoji savaitė buvo skirta kokybiško poilsio temai. Vaikai mokėsi atsipalaidavimo, nusiraminimo, susitelkimo pratimų. Į visas veiklas aktyviai įsitraukė ir tėveliai bei broliai, seserys. Ištisas mėnuo buvo kupinas įdomių veiklų ir naujų atradimų. Vaikai ugdėsi socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos, pažinimo kompetencijas. Šeimose, atlikdami žaismingas veiklas, gamindami sveikatai palankius produktus, aptardami emocijas ir kokybiško poilsio naudą žmogaus sveikatai, sustiprino tarpusavio ryšį, patyrė daug džiugių akimirkų.

Vilija Ramanauskienė, 3 c klasės auklėtoja

Svetainėje lankosi 30 svečių ir nėra prisijungusių narių