Projektas „Velykų papročiai ir tradicijos Lietuvoje ir svetur“

Siekiant sukurti sąlygas mokiniams įgyti bendrųjų ir dalykinių kompetencijų svarbu į mokymąsi įtraukti pačius mokinius. Vienas iš veiksmingiausių būdų tai daryti – projektinė veikla. Todėl artėjant gražiausiai pavasario šventei – Velykoms, 6-8 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje projektinėje veikloje „Velykų papročiai ir tradicijos Lietuvoje ir svetur“.Velykos – viena svarbiausių krikščionių švenčių, minima visame pasaulyje. TokieVelykų simboliai kaip kiaušinis, kiškis ir šokoladas yra puikiai žinomi visur. Tačiau taip pat egzistuoja tam tikros Velykų tradicijos, kurios būdingos tik tam tikriems kraštams ar regionams. Projekto veiklos buvo integruotos į daugelį dalykų: gimtosios kalbos, rusų kalbos, dailės, etikos, istorijos pamokas. Mokiniai aktyviai įsitraukė į veiklą: noriai domėjosi, kaip įdomiau, originaliau atlikti užduotis, rinko receptus Velykų patiekalams, kai kurie bandė juos pasigaminti, skaitė pranešimus apie kiaušinių marginimą ir ką reiškia ši tradicija, žiūrėjo filmą apie Velykų tradicijas Lietuvoje, lygino, diskutavo, pristatė kitų šalių Velykų papročius. Pagrindiniai šioprojekto tikslai – pagilinti užsienio kalbos ir istorijos, dailės įgūdžius, praplėsti akiratį apie Velykų tradicijas, išmokti bendrauti ir bendradarbiauti komandoje bei įgyti pasitikėjimo savimi.

AuretaŠiugždinienė, rusų kalbos, etikos vyr. mokytoja

Reda Stulpinienė, dailės mokytoja ekspertė

1926106