Edukacija „Velykų papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje“

Kovo mėn. 16 d. mūsų mokyklos pirmokai ir antrokai dalyvavo nuotoliniame edukaciniame užsiėmime ,,Velykų papročiai ir tradicijos Mažojoje Lietuvoje“. Edukacijos metu mokiniai buvo supažindinti su Klaipėdos krašto velykiniais papročiais bei tradicijomis, su senaisiais kiaušinių dažymo būdais, spalvomis ir ornamentika. Lektorė papasakojo apie velykinės savaitės darbus, tradicinius Velykų stalo patiekalus. Vaikai susidomėję klausė, kaip vykdavo pati šventė, jie sužinojo, kur Velykų zuikutis slėpdavo margučius, ką veikdavo ryte jaunos merginos, apie lalaunykus, kurie lankydavo kaimynus ir dainuodavo Klaipėdos kraštui būdingas dainas su pasikartojančiais garsais ir kodėl kišdavo pirštus sau į burną? Ogi todėl, kad pasakytų, kiek nori margučių už dainavimą. Nauja buvo tai, kad klaipėdiškiai kiaušinius dažydavo net keturis kartus per metus: per šv.Velykas, Atvelykį, Sekmines ir šv. Jurgio dieną (balandžio 23 diena). Užsiėmimas ne tik suteikė žinių apie Velykas, bet ir paįvairino pradinukų nuotolinio mokymosi kasdienybę.

Rasa Simonavičienė, Laimutė Santockienė,

Aldona Žukienė, pradinių klasių mokytojos