Projektas „Mano mokytojai“

Susipažinkime: Ineta Kučinskienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė.

Kas yra geras mokytojas?

Manau, visų pirma reikia mylėti vaikus. Tai svarbiausia. Manau, geras mokytojas turėtų būti komunikabilus, empatiškas, objektyvus, sąžiningas, nuolat besimokantis, tobulėjantis. Geras mokytojas tiki vaikų galimybėmis ir nuolat juos skatina. Geras mokytojas daug šypsosi????

• Kas Jums suteikia džiaugsmo, prasmės pojūtį?

Mokytojo darbas - tai ne tik profesija, dažnai tai gyvenimo būdas. Prasmės pojūtį suteikia daugelis dalykų: mokinių sėkmės, tobulėjimas ir noras tobulėti, mokinių asmenybės raida, smagu, kai gali padėti, įtikinti, sudominti, palaikyti, paskatinti. Gerą jausmą suteikia ir sėkminga pamoka, tikslo įgyvendinimas. Tačiau didžiausias džiaugsmas mokytojo darbe - matyti pasitikinčias, dėkingas, linksmas vaikų akis.

Kokios vertybės Jums svarbiausios?

Didžiausia vertybė yra pats žmogus, su visomis savo teigiamomis ir neigiamomis savybėmis, bei žmogaus ryšys su žmogumi.

Ko palinkėtumėte savo mokiniams ir sau?

Palinkėjimas - nuolat tobulėti, plėsti akiratį, būti savikritiškiems, protingai ir nuosekliai siekti užsibrėžto tikslo, mylėti ir saugoti save ir savo artimuosius.

Kokia gyvenimo išmintimi norėrumėte pasidalinti?

Gal tai ne išmintis, bet mano moto, kurį nuolat kartoju mokiniams ir taikau darbe: problemas reikia spręsti, o ne nuo jų bėgti. Spręsti čia ir dabar.

Ar didžiuojatės dirbdama Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje? Kodėl?

Be abejo, taip. Ši mokykla garsi ne tik ją baigusių žymių žmonių pavardėmis, bet puikiu mikroklimatu, draugiškais ir geranoriškais mokytojais, motyvuotais, žingeidžiais mokiniais. Joje jautiesi saugus, suprastas, tau visada bus pagelbėta.

1931444