Netradicinė integruota pamoka su rašytojais Violeta Šoblinskaite-Aleksa ir Gasparu Aleksa

 

Vasario 8 d. 8c kl. mokinės Meda Bagdanavičiūtė, Karina Grabažytė, Emilija Obeleniūtė, Gabrielė Mačiulytė rašytojos, poetės, vertėjos Violetos Šoblinskaitės-Aleksos ir rašytojo, poeto Gasparo Alekso namuose Veliuonoje – netradicinėje aplinkoje – turėjo integruotą pamoką apie literatūrą, kalbą, lietuvybę, tarmes, tautiškumą, sovietmečio specifiką.

Aštuntokės filmavo V. Šoblinskaitės pasakojimą apie savo tėtį Adomą Šoblinską, knygos „Tėtė: kalbininkas Adomas Šoblinskas“ (Vilnius „Petro ofsetas“, 2017), kurią sudarė kartu su savo broliu   Valdemaru Šoblinsku, gimimą, sandarą, tėvo asmenybės išskirtinumą, kalbininko darbo kasdienybę; vaikystės prisiminimus.

Prie arbatos puodelio kartu su G. Aleksa atskleidė sovietmečio patirtis, sunkmetį, cenzūrą, pirmuosius bandymus eiliuoti „murmeles“ – taip pavadintus tekstukus, kuriuos su broliu kūrė pažaisdami, o tėvo paskatinta keletą jų nusiuntė į tuometinį „Lietuvos pionierių“. Perskaičiusi atsakymą jaunutė Violeta susigėdo: Gerb. Violeta Šoblinskiene, Jūsų eilėraščiai per silpni mūsų laikraščiui. Paradoksas. Dabar V. Šoblinskaitė – žymi figūra lietuvių literatūroje nuo pirmosios poezijos knygos „Šaknų žiedai“, išleistos 1986-aisiais, nuėjusi ilgą kūrybinį kelią.

Šilto, nuoširdaus ir jaukaus vakaro pabaigoje poetė padovanojo mokinėms ir mokytojai po romaną „Skyrybų kambariai“, mokytoja dovanų gavo ir biografijos liudijimų knygą „Tėtė: kalbininkas Adomas Šoblinskas“. Pokalbis su šiais rašytojais – neišmatuojamas dvasinis penas, graži pažintis su kūrybos slėpiniais, unikaliomis asmenybėmis.

 

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja


 

 

Mokinių priėmimas

Projektai

kaunas.png

Pamokų laikas

1.     8.00   -  8.45
2. 8.55   -  9.40
3. 9.50   -  10.35
4. 11.05  -  11.50
5. 12.10  -  12.55
6. 13.05  -  13.50
7. 14.00  -  14.45

Elektroninis dienynas

Lankomumas

Straipsnių peržiūros
2058972

Dabar lankosi

Svetainėje lankosi 70 svečių ir nėra prisijungusių narių