Karjeros ugdymo pamoka

Lapkričio 20 d. 2c ir 4a klasių mokiniai lankėsi Juozo Vitkaus Inžineriniame batalione. Atvykti į bataliono atvirų durų dieną ir susipažinti su karių darbo specifika vaikus pakvietė Mato ir Igno tėtis majoras Mindaugas Gvildys. Inžinerijos bataliono atvirų durų diena – tai vienas iš Lietuvos kariuomenės dienai ir Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečiui skirtų renginių.

Kareivinių teritorijoje pradinukai pamatė sudėtingą karinę techniką. Apžiūrėjo ginkluotę, išbandė sprogmenų išminavimo robotą. Aktyviai dalyvavo Inžinerijos bataliono karių parengtose estafetėse ir kariniuose žaidimuose. Turėjo galimybę apžiūrėti ir net įlipti į Karinių oro pajėgų gelbėjimo operacijoms skirtą sraigtasparnį. O kaipgi be kareiviškos košės? Vaikai su dideliu apetitu ragavo tikrą kareivišką grikių košę, užgerdami ją karšta arbata.

Į mokyklą visi grįžo puikiai nusiteikę ir su dovanomis. Kariai antrokams padovanojo kariška simbolika papuoštus pamokų tvarkaraščius, ketvirtokams – užrašų knygeles. Dauguma antrokų po tokios smagios patriotizmo ir karjeros ugdymo pamokos pradėjo svajoti užaugę tapti kariais.

Sigita Tamošiūnaitė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Aldona Žukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė