Bendraamžių švietėjų mokymų antroji dalis

Sausio 24-28 d. dalyvavau „Erasmus+“ finansuojamo projekto „Critical Thinking and Media Literacy in Youth Work“ (liet. „Medijų raštingumas ir kritinis mąstymas jaunimo veiklose“) antrojoje dalyje – Bendraamžių švietėjų projekto „Piliečio žadintuvas“ programos, kurios partnere yra tapusi mūsų progimnazija, mokymuose Antalieptėje (Zarasų rajone) įsikūrusioje laboratorijoje „Medus“.

Šį kartą Bendraamžių švietėjų palaikymo užsiėmimuose plėtėme žinias tomis pačiomis temomis: apie kritinį mąstymą, medijų raštingumą, žmogaus teises, propagandą, tapatybę, diskriminaciją ir stereotipus, bandėme ir taikėme naujus metodus. Projekte dalyvavusi lektorė italė mokymus dažniausiai vesdavo anglų kalba.

Buvo be galo įdomu gilintis į šių laikų aktualijas ir išgirsti naudingos informacijos, kuri mane visapusiškai praturtino. Įgytas žinias pritaikysiu vesdama užsiėmimus progimnazijos mokiniams.

Bendraamžių švietėjų projektą „Piliečio žadintuvas“ („Pozityvas“), remiamą Šiaurės šalių ministrų tarybos biuro Lietuvoje ir UNESCO nacionalinės komisijos atstovybės Lietuvoje, nuo 2009-ųjų metų organizuoja Nacionalinis socialinės integracijos institutas.

Kamilė Liaugodaitė, 8d klasės mokinė