Kudirkaičių spiečius

Lapkričio 22 d. Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje įvyko tradicinis respublikinis Lietuvos kudirkaičių organizacijos spiečius, skirtas Vinco Kudirkos mirties metinėms paminėti. Renginyje dalyvavo Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos kudirkaičių būrelio nariai bei jų vadovė Gertrūda Vileikienė, Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos kudirkaičiai, vadovaujami mokytojų Aušros Naidzinavičienės, Irenos Aleksejenkienės, Kristinos Bačiulienės, Rimanto Palubinsko.

Šventės pradžioje sugiedotas Lietuvos valstybės himnas, padėtos gėlės prie V. Kudirkos biusto, esančio senojo mokyklos pastato nišoje. Sveikinimo kalboje progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Morkūnienė palinkėjo kudirkaičiams sėkmės ir tvirtybės puoselėjant bendruomeniškumą, tautinę savivoką, toleranciją ir pilietiškumą, atvirumą pasauliui.

Kaip ir kiekvienais metais, spiečiaus metu į organizaciją buvo priimti nauji nariai. Šiemet, padedami 7d kl. kudirkaitės Gabrielės Žukauskaitės, iškilmingą priesaiką davė dvylika mokinių. Jiems buvo užrištos skarelės su kudirkaičių simbolika. Renginį vedę kudirkaičiai Rugilė Stankevičiūtė (7c kl.) ir mokinių tarybos pirmininkas Povilas Virbašius (8d kl.) pagerbė Vincą Kudirką pateikdami kai kuriuos įdomius faktus iš šio aktyvaus tautinio sąjūdžio veikėjo, poeto, publicisto gyvenimo. Šventinę nuotaiką palaikė progimnazijos pradinukų muzikos studija, vadovaujama muzikos mokytojos Svetlanos Mockienės. Cimbolais grojo 6c kl. mokinys Titas Glavickas, fortepijonu skambino 6b kl. mokinys Lukas Goss.

Po renginio abiejų progimnazijų kudirkaičiai šiltai bendravo prie arbatos puodelio, artimiau vieni su kitais susipažino kabinetuose, apžvelgdami mokyklos patalpas. Pasidalijo informacija apie savo organizacijų veiklas. Diskutavo apie mokymąsi, pilietiškumą, patriotizmą. Susirado naujų draugų, apsikeitė kontaktais, sustiprino ilgametę draugystę.

Džiugu, kad tęsiasi Lietuvos kudirkaičių organizacijos veikla, ugdanti mokinius būti laisvais piliečiais laisvoje ir atviroje pasauliui šalyje.

Irena Aleksejenkienė,

Lietuvos kudirkaičių organizacijos tarybos pirmininkė