Integruota dailės ir literatūros pamoka „Lietuvių pasakų, legendų ir sakmių veikėjas“

Nuo neatmenamų laikų iki šių dienų žmogų lydi pasakos. Jos – mamos ir vaiko bendravimo pamatas, gilus informacijos šaltinis, jos moko ir auklėja, kaip elgtis, kaip nugalėti baimę, būti geresniu, padėti artimui.

Vaikai mėgsta pasakas, mėgsta ir pasakų iliustracijas, nes jos patraukia žvilgsnį ir žadina vaizduotę, todėl lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos A.Naidzinavičienė, I.Aleksejenkienė bei dailės mokytoja R.Stulpinienė nusprendė dar mokslo metų pradžioje gimusią mintį: sujungti į visumą literatūrinį pasakos suvokimą su vaizduote, įgyvendinti nuotolinio mokymo metu, kad mokymasis vaikams netaptų nuobodžiu. Mokiniai turėjo iliustruoti skaitytą pasaką, sakmę, nupiešti įsimintiną pasakos veikėją. Piešiniuose turėjo atsispindėti, kaip vaikas suprato ir mato pasakos veikėjus, įvykius. Vaikams ši idėja patiko ir jie noriai dalyvavo nuotolinėje integruotoje dailės ir literatūros pamokoje.

Mokiniams lengviau prisiminti tai, ką jie padarė patys, todėl pakviesdamos mokinius į tokią pamoką, mokytojos žinojo, kad vaikų nupiešti herojai ilgam apsigyvens jų atmintyje, nes bet kurios kūrybos pagrindas – žmogaus fantazija ir sugebėjimas ją išreikšti. Mūsų penktokams tai pavyko, jie papuošė pasakų knygą puikiomis, savo fantazijos dėka sukurtomis, iliustracijomis. Tikimės, kad savita ir netradicinė dailės ir literatūros pamoka išaugs į ilgalaikį projektą.

Pasaku piesiniai_video.mp4

A.Naidzinavičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

R.Stulpinienė, dailės mokytoja ekspertė

es.jpg