Konferencijoje „Pasaulio lietuviai vakar ir šiandien“

Kovo 7 d. 8c ir 8d mokiniai, progimnazijos bibliotekos vedėja Nijolė Būtėnienė dalyvavo tradicinėje respublikinėje mokytojų, mokinių ir bibliotekininkų konferencijoje „Pasaulio lietuviai vakar ir šiandien“, skirtoje Lietuvių kalbos dienoms ir Pasaulio lietuvių metams paminėti, organizuotoje Kauno Kazio Griniaus progimnazijos.

Plenariniame posėdyje pranešimus skaitė VDU lituanistikos katedros docentė Dalia Kuzinienė, Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bibliotekos vedėja, lituanistikos centro vadovė Reda Kiselytė. Patirtimi apie gyvenimą svetur ir įžvalgomis apie emigrantus dalijosi rašytoja, publicistė, rašymo mentorė Sandra Bernotaitė.

Po plenarinio posėdžio darbas vyko sekcijose. Bibliotekininkams ir mokytojams pranešimą „Vlado Kalvaičionovelių romano „Sustiprinto režimo barakas“ vaidmuo lietuvių literatūroje“ skaitė lituanistė Kristina Bačiulienė. 8c kl. mokiniai Karina Grabažytė, Gabrielė Mačiulytė, Emilija Obeleniūtė, Virgis Baltakys mokiniams parodė filmuką „Kalbininkas Adomas Šoblinskas“, kuriame rašytoja ir vertėja Violeta Šoblinskaitė-Aleksa pasakoja apie savo tėtę. Kitai grupei moksleivių 8d kl. mokiniai Patricija Dobrovolskytė, Kamilė Liaugodaitė, Jordanas Surblys skaitė skaidrėmis iliustruotą, kartu su 8d kl. mokine Gabija Žumbakyte paruoštą pranešimą „Kazio Bradūno literatūrinė ir kultūrinė veikla“.

Konferencijoje aštuntokai pagilino viešojo kalbėjimo įgūdžius, sužinojo apie egzilio rašytojus, jų veiklą, emigrantų santykį su Lietuva, jų siekį išlaikyti lietuviškas tradicijas ir tautiškumą, įgijo socialinės patirties.

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

es.jpg

1420943