Pažintis su poeto Tado Žvirinskio eilėraščių knyga ,,Sunki knyga“ ir filosofu Andrium Konickiu

 

Rugsėjo 20 d. dalyvavau poeto Tado Žvirinskio eilėraščių knygos ,,Sunki knyga“ (Vilnius: „Naujosios Romuvos fondas“, 2018) sutiktuvėse Maironio lietuvių literatūros muziejuje.

Apie knygą pasakojo „Naujosios Romuvos fondo“ vadovas, filosofas Andrius Konickis, įterpdamas į savo kalbą ir filosofinių minčių. Eilėraščius aptarė literatūros kritikė Ramutė Dragenytė. Pasak kritikės, T. Žvirinskio knyga nelabai pritampanti prie klasikinės lietuvių literatūros poezijos, nes šis poezijos rinkinys pernelyg modernistinis. Eilėraščiai verlibru susipina su filosofiniais pasvarstymais, trumpomis apybraižomis apie buitinį gyvenimą, kitų klasikinių rašytojų motyvais, pavyzdžiui, lapė – personažas iš Antoine de Saint-Exupery „Mažojo princo“. Į literatūrologės pastabas apie kai kuriuos meilės aspektus autorius oponavo: „Mažojo princo“ lapės įvaizdį naudojo, kad tiksliau išreikštų prisijaukinimo ir meilės santykį.

Kai A. Konickis paklausė auditorijos, kas yra skaitęs T. Žvirinskio knygą, vienas klausytojas pasakė, kad jam patiko tai, jog šioje knygoje nėra jaunimo literatūrai būdingos melancholiškos rašliavos, jog autoriaus knygą paįvairina linksmo cinizmo, ironijos bei aštrialiežuvio filosofijo ištarų ingredientais.

Man patiko supažindinimo su poezija, žmonėmis procesas: knygos apibūdinimas, eilėraščių citavimas, citatų paaiškinimas bei kritikavimas, taip pat ir muzikiniai intarpai pianistės Irmos Vidugirienės.

Po renginio susipažinau su filosofu A. Konickiu. Man prisistačius, jis pasidomėjo, kada pajutau polinkį filosofuoti. Susitarėme dėl interviu.

 

Kornelijus Villeruš, 8c klasės mokinys

 

Mokinių priėmimas

kaunas.png
es.jpg

Pamokų laikas

1.     8.00   -  8.45
2. 8.55   -  9.40
3. 9.50   -  10.35
4. 11.05  -  11.50
5. 12.10  -  12.55
6. 13.20  -  14.05
7. 14.15  -  15.00
 
   
Nėra paveikslėlių

Elektroninis dienynas

Lankomumas

Straipsnių peržiūros
1417576

Dabar lankosi

Svetainėje lankosi 64 svečiai ir nėra prisijungusių narių