Konferencijoje „Kaunas – poetų miestas“

Vasario 7 d. 8c kl. mokinės Karina Grabažytė, Gabrielė Mačiulytė, Meda Bagdanavičiūtė skaitė pranešimą „Viktoro Rudžiansko poetinis pasaulis“, 8d. kl. mokinės Patricija Dobrovolskytė ir Gabija Žumbakytė – pranešimą „Kaunas Gintaro Patacko ir Tautvydos Marcinkevičiūtės poezijos kontekste“ respublikinėje bendrojo lavinimo mokyklų 5-10 klasių mokinių konferencijoje „Kaunas – poetų miestas“, skirtoje Laikinosios sostinės metams, poeto Bernardo Brazdžionio 112-osioms gimimo metinėms, kuri vyko Kauno Bernardo Brazdžionio mokykloje.

Po meninės programos konferenciją pradėjo Jūratė Ivanauskienė, Maironio lietuvių literatūros muziejaus Bernardo Brazdžionio rinkinio skyriaus vedėja, pranešimu apie Bernardą Brazdžionį Laikinojoje sostinėje. Buvo įdomu klausytis literatūros kritikės, poetės, vertėjos, kultūros leidinio „Nemunas“ vyriausiosios redaktorės, 2018 metų Bernardo Brazdžionio literatūrinės premijos laureatės Erikos Drungytės kalbos „Nuolat provokuojanti Kauno poetinė mokykla“ apie avangardizmo iniciatorius Kazį Binkį, Gintarą Patacką ir kt. Iš viso buvo paruošti 37 pranešimai apie Kaune gimusius, gyvenusius ir gyvenančius poetus. Darbas vyko sekcijose.

Aštuntokės mokėsi atrinkti, glaustai sukomplektuoti informatyvią medžiagą ir pateikti ją klausytojams, praplėtė literatūrinį akiratį, pagilino viešosios kalbos įgūdžius. Pranešėjos gavo Maironio lietuvių literatūros muziejaus ir Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos padėkas ir dovanėles.

Padėka Patricijai Dobrovolskytei

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Svetainėje lankosi 131 svečias ir nėra prisijungusių narių