Edukacinė kelionė į Trakus

Lapkričio 15 dieną 6c klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje ,, Dzūkiškos duonos kepimas “, kuri vyko Trakų rajone, etnografinėje Dalgedų turizmo sodyboje. Mokiniai sužinojo, kad čia puoselėjamas ne tik kulinarinis, tačiau ir Tautinis kultūrinis paveldas. Nuostabiame Dalgedų sodybos etnografiniame kambaryje, kuriame yra tradicinė duonkepė krosnis ir surinkti senoviniai buities rakandai, vyko Dzūkiškos duonos kepimas. Kiekvienas mokinys suformavo sau po mažą duonos kepalėlį, kuris buvo pašautas į karštą krosnį. Kol duonelė kepė, vaikai įdėmiai klausėsi sodybos šeimininkės pasakojimo apie duonos kelią nuo sėjos, grūdų malimo, tešlos užmaišymo, duonos kepimo iki jos atsiradimo ant mūsų kasdienio bei šventinio stalo. Pasakojimas buvo paįvairintas vaizdingais dokumentinių filmų kadrais apie duonos kepimo papročius bei tradicijas. Mokiniai galėjo ne tik pamatyti, bet ir paliesti įvairius senovinius buities rakandus, darbo įrankius, kuriais buvo pjaunami, kuliami ir malami grūdai. Vaikai nuoširdžiai džiaugėsi pačių rankomis suformuotais, šviežiai iškeptais, kvepiančiais, garuojančios Dzūkiškos duonos kepalėliais, kuriuos gražiai, pagarbiai įpakavę į popierinius maišelius, visi mokiniai vežėsi į namus, kur žadėjo pavaišinti visus savo šeimos narius.

Dar viena edukacija mokinių laukė Trakų salos pilyje; pavadinimu ,,Viduramžių karyba“. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kokį žmogų vadiname riteriu, kokie buvo jų šarvai bei ginklai, kuo kardas skiriasi nuo kalavijo, arbaletas nuo lanko. Mokiniai matavosi šarvus, apžiūrėjo ginklus, diskutavo, kuris iš jų geresnis. Šia edukacija buvo siekiama skatinti mokinių pilietiškumą, pasididžiavimą savo šalies istorine praeitimi. Taip pat ugdyti suvokimą, kad muziejus - patraukli vieta, kur galima įdomiai praleisti laiką kartu su klasės draugais.

Dalia Garbinčienė, 6c klasės auklėtoja