Netradicinė integruota pamoka „Amžinas keleivis“ su aktoriumi Petru Venslova

Spalio 23 d. progimnazijoje 8d ir 8c klasių mokiniams vyko netradicinė integruota etikos, tikybos bei lietuvių literatūros pamoka „Amžinas keleivis: literatūrinė kelionė“, skirta Vydūno 150-osioms gimimo metinėms paminėti, kurioje viešėjo režisierius, aktorius ir skaitovas, nominuotas Vytauto didžiojo ordino medaliu Petras Venslovas. Projektas remiamas Lietuvos kultūros tarybos.

Pamokoje svečias pristatė garsaus filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo bei teosofo Vilhelmo Storostos-Vydūno filosofijos, kūrybos ir gyvenimo savitumą, dėmesį tautai, istorijai, moralei ir saviugdai, paliesdamas meilės, religijos temas. Kadangi aktoriui 1988 metais yra tekę įkūnyti Vydūną Lietuvos rašytojo, žurnalisto Gedimimo Jankaus spektaklyje (rež. J. Ivanauskas) „Amžinas keleivis“, paskaitė Vydūno monologą iš spektaklio. Labiausiai mokinius nustebino tai, kad Vydūnas 1940 m. buvo pristatytas Nobelio premijai, tačiau pasikeitusi tarptautinė situacija sukliudė tapti jos laureatu.

Pasakojo ir apie kitus garsius lietuvos poetus bei aktorius. Labai šiltai atsiliepė apie aktorę Rūtą Staliliūnaitę, su kuria teko dirbti ne viename spektaklyje. Susidomėję mokiniai klausėsi apie P. Venslovo aktorystės kelią, uždavinėjo klausimus. Pamoką vainikavo svečio perskaitytas Pauliaus Širvio eilėraštis ,,Aš – beržas“.

Aštuntokams buvo įdomu išgirsti daug naujos ir dar negirdėtos informacijos, klausytis P. Venslovo skaitomų tekstų.

Rita Morkūnienė, direktorės pavaduotoja ugdymui