„Erasmus+“ seminarai

Balandžio 3 d.  kartu su bendraklase Patricija Dobrovolskyte vedėme du užsiėmimus pagal „Erasmus+“ finansuojamo projekto „Critical Thinking and Media Literacy in Youth Work“ (liet. „Medijų raštingumas ir kritinis mąstymas jaunimo veiklose“) Bendraamžių švietėjų projekto „Piliečio žadintuvas“ programą.

Pirmajame seminare 8c klasėje nagrinėjome žmogaus teises ir pritaikėme metodą, kurio metu komandos išsitraukė lapukus su užrašytomis žmogaus teisėmis ir jas inscenizavo. Klasės draugai turėjo atspėti ir išvardyti pantomima ar scenoje parodytas teises. Apibendrindami polemizavome, dalijomės žiniomis ir patirtimi.

Antrojo užsiėmimo 5a klasėje tema – išankstinės nuostatos apie žmogų; pritaikėme „Interviu“ metodą. Grupė padalinta į dvi dalis ir išrinktas savanoris, kuris tariamai buvo įvykdęs žmogžudystę arba buvo jos liudininkas. Abi komandos turėjo apklausti įtariamąjį, tačiau viena grupė žinojo, jog įtariamasis yra narkomanas, o kita – ne. Reflesijos metu aptarėme, kaip išankstinės nuostatos apie žmogų nulemia nuomonę apie jį ir mūsų elgesį su juo.

Kamilė Liaugodaitė, 8d klasės mokinė

es.jpg