Septintokų išvyka į Dzūkiją

Rugsėjo 27 dieną 7b ir 7c klasių mokiniai keliavo po Dzūkijos kraštą. Edukacinėje programoje „Šakočio kelias iki mūsų stalo“ mokiniai sužinojo iš ko ir kaip kepamas šakotis, kokį šakotį kepė mūsų protėviai, kada šakotis atkeliavo į Lietuvą. Mokiniai ne tik pamatė gamybos procesą, bet ir patys jame dalyvavo. Kol kepė šakotis, septintokai aplankė netoliese esantį Šakočių muziejų, kur eksponuojamas šakotis- Gineso rekordininkas. Jie matė ir daugybę senovinių indų ir įrankių , naudotų šakočių gamybai .

Lietuvos kurortinį miestą Druskininkus septintokai pažino dalyvaudami orientaciniame žaidime. Pasiskirstę į komandas, jie ieškojo informacijos apie įdomiausias miesto vietas ir jose lankėsi. Iš Druskininkų moksleiviai pasuko link Liškiavos, kur susipažino su Domininkonų vienuolyno ir bažnyčios ansambliu. Vėliau vyko į Merkinę, kur grožėjosi Lietuvos gamta nuo Merkinės piliakalnio ir apžvalgos bokšto.

Edukacinė kelionė mokiniams paliko didelį įspūdį ir jos tikslas – ugdyti tautinę savimonę turinčią asmenybę, puoselėjant etnokultūrą bei išsaugant tradicijas, buvo pasiektas.

.

Septintokų auklėtojos Ineta Kučinskienė ir Lina Janulienė