Netradicinė integruota pamoka su poetu Tomu Vyšniausku

Sausio 29 d. 8c ir 8d klasėse vyko integruota lietuvių literatūros, istorijos, etikos ir tikybos pamoka „Istorinės, literatūrinės ir etinės atminties svarba. Homero „Odisėja“ šiuolaikiniame kontekste“, kurioje dalyvavo poetas Tomas Vyšniauskas.

Svečias, pabrėždamas „Odisėjos“ moralinių, etinių vertybių universalumą, aktualumą, nemirtingumą ir kontekstualumą, palygino keletą herojaus kelionės į namus nuotykių su kai kuriais šiuolaikiniais, mokinių mėgstamais animaciniais filmais ir jų personažais. Kalbėjo apie paklydimus, klystkelius, kurių reikia vengti, grįžimo į doros kelią prasmę.

Pabaigoje T. Vyšniauskas paskaitė eilėraščių iš savo pirmosios poezijos knygos „Įelektrinto piemens“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2018), kuriame atsiveria skirtingos erdvės, koreliuoja Biblijos motyvai, Rytų filosofija, metafinis pasaulis, lyrinio subjekto potyriai sociumo sferoje.

Netradicinėje pamokoje mokiniai kitokiu žvilgsniu pamatė Homero „Odisėją“, suvokė, jog kūrinio gelmė neišsemiama, kad galima tekstą analizuoti iš įvairių perspektyvų.

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja