Parodos „XX amžiaus lietuvių literatūros akcentai“ atidarymas

Lapkričio 7 d. progimnazijoje atidaryta Maironio lietuvių literatūros muziejaus Lietuvos Respublikos Kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšomis parengta paroda „XX amžiaus lietuvių literatūros akcentai“, kurią sudaro archyvinė medžiaga iš muziejaus fondų.

Dešimtyje stendų eksponuojama 218 fotografijų, rankraščių, spaudinių, dokumentų kopijų. Juose atskleidžiama lietuvių literatūros klasikų J. Mačiulio-Maironio, Juozo Tumo-Vaižganto, Vilhelmo Storostos-Vydūno, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Žemaitės, Lazdynų Pelėdos, Šatrijos Raganos ir kitų rašytojų, menininkų veikla po 1904 metais gegužės 7 d. lietuviškos spaudos draudimo panaikinimo. Stenduose akcentuojamas lietuvių literatūros suklestėjimas, parodomas kultūrinės spaudos, viešo visuomeninio gyvenimo, lietuvių literatūros platinimo užsienyje pradžios kelias. Atkreipiamas dėmesys, jog pirmajame atgautos lietuviškos spaudos dešimtmetyje pasirodė 427 originalios lietuviškos knygos – kelis kartus daugiau nei per 40 metų trukusį spaudos draudimo laikotarpį. Parodoje galima susipažinti su kai kurių autorių svarbiausiais biografijos faktais, pateikiamos reikšmingos citatos.

Ekspozicija skatina atsigęžti į XX a. lietuvių literatūros ir kultūros istoriją, su ja plačiau susipažinti, ją apmąstyti.

Augustė Žutautaitė, 8d klasės mokinė