Išvyka į Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejų

Rugsėjo 28 d. 5c klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje ekskursijoje: aplankė Antano ir Jono Juškų muziejų, įsikūrusį viename iš seniausių pastatų Vilkijoje, buvusioje klebonijoje, Tauro apygardos Papiškių – Novos partizanų žemines.

Įdomioje ir autentiškoje muziejaus savininko ir puoselėtojo A. Sniečkus pamokėlėje mokiniai sužinojo, kad šis namas, kuriam gali būti daugiau nei trys šimtai metų, mena ne vieną kūrėją, tačiau ryškiausią pėdsaką čia paliko garsiausias lietuvių tautosakininkas ir etnografas, kunigas Antanas Juška. Penktokus nustebino jo sukaupti lietuvių liaudies dvasiniai turtai: 70 000 senųjų lietuviškų žodžių žodynas, 7 000 dainų dainynas, apie 2 000 melodijų rinkinys, Vydūno ranka rašyti laiškai ir daugybė lietuvių liaudies rakandų, audinių, drožinių, kabančių sodų, liaudiškų instrumentų ir kitų mūsų protėvių praeitį menančių daiktų. Po pasakojimo vaikai galėjo paliesti visus muziejininko surinktus eksponatus savo rankomis, išbandyti lietuvių liaudies muzikos instrumentus.

Išvykoje mokiniai grožėjosi Vilkijos panorama, piliakalniais, Kauno apylinkėmis, atsinaujinusiu Pyplių piliakalniu. Persikėlę „Vilkynės“ keltu lankėsi Lekėčių miške esančiose Tauro apygardos Papiškių – Novos partizanų žeminėse. Šioje vietovėje mokiniai susipažino su skaudžia ir istoriškai svarbia lietuvių partizanų praeitimi.

Prisilietę prie lietuvybės šaknų, partizaninio judėjimo istorijos, mokiniai diskutavo apie Lietuvos 100-mečio reikšmę, istorinės atminties svarbą.

Dalia Garbinčienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė