Mokslo ir žinių šventė progimnazijoje

Laiko ratas vėl prasuko vasarą ir pakrypęs rudeniop trumpam stabtelėjo ties ta riba, kai šimtai šalies mokyklų vėl plačiai atveria duris žinių ir naujų įgūdžių ištroškusiems vaikams.
Rugsėjo 1-osios šventės V.Kudirkos progimnazijoje kaip paprastai vyko atnaujintame šventiškai papuoštame kieme ir ją vedė progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Morkūnienė. Lygiai dešimtą valandą suskambo mokyklinis varpelis ir progimnazijos vyriausieji – aštuntokai- atvedė į aikštę pirmokėlius, ne tik stipriai įsikabinusius į vyresniųjų rankas, bet dar ir nedrąsiai besidairančius mamų. Laimei, juos sutiko šilti visų mokinių, mokytojų, tėvelių plojimai. Pirmoji sveikinimo žodžiu į visą mokyklos bendruomenę kreipėsi progimnazijos direktorė Danguolė Bagdonienė. Ji ne tik visiems- mokiniams, jų tėveliams, mokytojams, progimnazijos darbuotojams- palinkėjo sveikatos, ištvermės, tarpusavio supratimo, kūrybingumo ir prasmingo darbo, bet ir perskaitė Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą Lietuvos moksleiviams. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Morkūnienė perdavė policijos pareigūnų sveikinimus visiems progimnazijos moksleiviams ir dovanas pirmokėliams- atšvaitus.
Buvusi mokyklos direktorė Regina Vasiliauskienė įteikė mokytojos St. Ramanauskienės premiją už meilę kalboms ir poezijai 8d klasės mokiniui Nikitai Cibulskij. Intelektualiausio mokinio premija atiteko 6b klasės mokinei Aistei Savickaitei.
Mokytojų širdis ypač sugraudino nuoširdūs padėkos ir pasitikėjimo aštuntokų žodžiai ir pirmasis trumputis pirmokėlių montažiukas. Šventę pagyvino ir puiki smuiko melodija, kurią griežė šeštokė Ieva Katinaitė.
Gražiausios visų moksleivių ateities svajones į dangų pakėlė Lietuvos trispalvės spalvų balionai. Juos palydėjo nuotaikinga aštuntokės Liepos Vasiliauskaitės daina. Vėl suskambo mokyklos varpelis. Aštuntokai palydėjo pirmokus į pirmąją Laisvės pamoką. Paskui juos į klases išsiskirstė ir visi kiti...
Laimingo visiems kelio į mokslo ir žinių šalį.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Irena Aleksejenkienė